Tracmax X-Privilo TX2

Tracmax
Tracmax X-Privilo TX2. Ympäristöystävällinen ja luontoa säästävä kesärengas henkilöaoutoon. Renkaassa matala vierintävastus, pitkä käyttöikä, hyvä
jarrutusteho.
Tuotekoodi:
Määrä ja rengaskoko
Palvelut Yhteensä:
0,00 €
Summa Yhteensä:
227,72 €
('Ei yhtään')
RENGASTILI
Kuukausierä 24,57 €, Maksuaika 12 kk, Luottosumma 227,72 €, Vuosikorko 0,00 %, Käsittelymaksu 0,00 €, Tod. vuosikorko 28,29 %.
EU-Tire marking
C C 70dB
Tekniset tiedot
Liittyvät kirjoitukset
Raskaan kaluston rengaspalvelut 2025 1
Kuorma-auton renkaat ja rengastyöt Teräs-Renkaalta Oulusta.
Sahkoauton Renkaat2025 2
Sähköauton- ja hybridiautonrenkaat Oulusta Teräs-Renkaalta.

Kuvaus

Tracmax X-Privilo TX2. Ympäristöystävällinen ja luontoa säästävä kesärengas henkilöaoutoon.
Renkaassa matala vierintävastus, pitkä käyttöikä, hyvä jarrutusteho. Tästä luontoa ja ilmastoa säästävä rengas autoosi! Alhainen melutaso ja parempi märkäpito.

X-PRIVILO TX2 on erittäin ympäristöystävällinen rengas henkilöautoille.
Erityinen seos varmistaa matalan vierintävastuksen, pitkän käyttöiän ja hyvän jarrutustehon. Se säästää polttoainetta ja luontoa varmistaen samalla turvallisuuden. Tracmax on investoinut paljon tutkimus- ja kehitystyöhön, mikä on näkynyt myynnin nopeana kasvuna kansainvälisillä markkinoilla. Yrityksen pyrkimyksenä on kehittyä tunnetuksi laadustaan maailmanlaajuisesti. Suomalaisilla markkinoilla kesärenkaat ovat saaneet hyvän vastaanoton.

- Kolmen ensisijaisen uran epäsymmetrinen rakenne estää vesiliirtoon joutumista. Neljän ensisijaisen uran epäsymmetrinen rakenne estää vesiliirtoon joutumista. SPORT Neljän ensisijaisen uran epäsymmetrinen rakenne estää vesiliirtoon joutumista.

- Erinomainen vakaus ja suoraviivainen ajo suurissakin nopeuksissa. Renkaan ympäri kulkeva yhtenäinen ja umpinainen keskiripa takaa lineaarisen vakauden suurissa nopeuksissa sekä tarkan ohjattavuuden. Erinomainen vakaus ja suoraviivainen ajo suurissakin nopeuksissa.

Koot: 12–16
Nopeusluokat: T / H / V
Halkaisijat: 50–80
Leveydet: 135–19